Živočíšna výroba

 

Čerstvé farmárske mlieko každý deň

Mlieko patrí k naším základným potravinám od nášho narodenia až po starobu. Vďaka obsahu plnohodnotných bielkovín má mimoriadne dôležitú úlohu vo výžive detí aj dospelých a obsahuje všetky nevyhnutné aminokyseliny, aj také, ktoré si naše telo nevie vytvoriť. Podstatnou zložkou mlieka je aj tuk a mliečny cukor, ktoré sú pre nás výborným zdrojom energie. Mlieko nás zásobuje aj bohatou minerálnou výživou. Je najlepším zdrojom vápnika, ktorý sa v organizme zúčastňuje na tvorbe a neskôr na udržiavaní pevnej kostnej hmoty a zubov. Chráni nás pred osteoporózou. Jeden pohár mlieka poskytuje 30% odporúčaného denného príjmu vápnika. Mlieko je aj výborným zdrojom draslíka a fosforu. Draslík, ktorého je vo výžive nedostatok sa podieľa na udržiavaní krvného tlaku, reguluje rovnováhu telesných tekutín a napomáha správnej funkcii svalov. Fosfor, spolu s vápnikom, pomáha udržiavať pevné kosti.

 

ŽIVOČÍŠNA VÝROBA

Aj napriek neľahkej situácii, v ktorej je živočíšna výroba na Slovensku, sa naďalej úspešne venujeme chovu hovädzieho dobytka a ošípaných. Našim zákazníkom každodenne ponúkame čerstvé mlieko a mäso so zaručenou, prvotriednou kvalitou.

Modernizáciou bitúnku, ako aj starostlivým výberom krmív sa snažíme dostať čo najbližšie k nárokom novodobých spotrebiteľov. Našim cieľom je zabezpečiť chutné a zdravé výrobky, ktoré spĺňajú aj tie najnáročnejšie kritériá kvality.

Sme presvedčení, že pravé výrobky od spoľahlivých, overených domácich producentov sú najlepšou voľbou slovenských spotrebiteľov.