Rakytník rešetliakovitý

 

Tvrdošovské zlato – To pravé!

Rakytník je uznávaný a vyhľadávaný pre svoj vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov. Prednosťou rakytníkových produktov z Tvrdošoviec, ktoré podnik predáva pod obchodnou značkou “Tvrdodošovské zlato” je, že pochádzajú z BIO produkcie, neobsahujú žiadne syntetické ani iné prídavné látky. Vďaka vysokému podielu rakytníka majú tieto produkty družstva mimoriadne širokospektrálne blahodarné účinky na zdravie človeka.

 

RAKYTNÍK REŠETLIAKOVITÝ

Rakytník rešetliakovitý je najšpecifickejšou plodinou nášho poľnohospodárskeho družstva. V roku 2010 začalo naše družstvo ako jediné na Slovensku plantážovo pestovať rakyntík, jeho vynikajúca odroda Leikora sa v súčasnosti u nás pestuje v BIO kvalite na výmere 12,5 hektárov.

Po šetrnom ručnom zbere úrody sa dužina bobúľ zomelie spolu s kôstkami, bohatými na esenciálne nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E, ktoré organizmus posilňujú svojimi nadpriemerne pozitívnymi účinkami. Na pulty obchodov potom prichádza rakytník vo forme 100% BIO rakytníkovej šťavy určenej na priamu spotrebu, neriedený, bez konzervačných látok, alebo sa pridáva k jablkovej šťave, hroznovému muštu, k výborným domácim ovocným džemom, k medu, vyrába sa z neho porciovaný aj sypaný čaj, prípadne pravý, 52% rakytníkový destilát „Rakytníkovica”, ktorý ako jeden z 25 najkvalitnejších destilátov Slovenska za rok 2014 bol umiestnený v Národnom salóne destilátov SR.

Novinkou je výroba 100% BIO oleja z rakytníka, ktorý je lisovaný za studena a vďaka vysokej koncentrácii účinných látok je mimoriadne cenným zdrojom vitamínov a iných zdraviu prospešných látok pri kožných a žalúdočných ochoreniach, zápale horných dýchacích ciest, má výrazné pozitívne účinky pri rakovine tráviaceho ústrojenstva, omrzlinách, preležaninách, popáleninách a pod.

Doprajte si prírodnú medicínu v najvyššej kvalite a navštívte našu podnikovú predajňu, prípadne niektorého z našich predajných partnerov, alebo si objednajte vitamínovú bombu priamo z nášho e-shopu.