O nás

 

Naše družstvo je jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich spoločností v novozámockom regióne.

PD Tvrdošovce vzniklo v roku 1990 z JRD Budúcnosť Tvrdošovce, ktoré spájalo tri susedné obce a obhospodarovalo 7 tisíc hektárov pôdy. Napriek neľahkej situácii na začiatku nášho fungovania, sa dnes môžeme pýšiť mnohými významnými úspechmi na domácej pôde i v zahraničí, predovšetkým vďaka dlhoročným skúsenostiam a odborným zručnostiam našich pracovníkov.

 

PD Tvrdošovce

Vlastníme bohaté ovocné sady, pestujeme jablone, marhule a broskyne, v našich viniciach zrejú najkvalitnejšie a rokmi osvedčené odrody a naše čerstvé, na slnku dozreté paradajky vynikajú šťavnatosťou a lahodnou sladkou chuťou. Zaoberáme sa klasickou a špeciálnou poľnohospodárskou činnosťou ako i živočíšnou výrobou. V súčasnosti máme k dispozícii 3002 hektárov pôdy, ktorú sa nám podarilo počas uplynulých rokov všestranne a viacúčelovo využívať na rôzne poľnohospodárske činnosti. Našou ďalšou raritou je, že družstvo má na území termálny vrt, ktorý sme tiež plne využili v rámci poľnohospodárstva. Družstvo kladie prioritne dôraz na zabezpečenie kompletných výživných hodnôt a prvotriednych kvalitatívnych vlastností všetkých vypestovaných rastlín.

Jednou z našich špecialít je aj pestovanie rakytníka rašetliakového, ktorý sme na výmere 12,5 hektárov vysadili v roku 2010. Pestujeme odrodu Leikora. Rakytník je unikátne ovocie bohaté na kombináciu 10 vitamínov – antioxidantov, 15 stopových prvkov, olejov, nenasýtených mastných kyselín a iných biologicky aktívnych látok. Má vysoký obsah vitamínu C, jedna bobuľa pokryje odporúčanú dennú dávku vitamínu C dospelého človeka! Viac informácií o pozitívnych účinkoch rakytníka, ako aj e-shop s našimi vysokokvalitnými domácimi produktmi s obsahom rakytníka, ocenenými Značkou kvality SK Gold, nájdete v našej podnikovej predajni, u našich predajných partnerov a na e-shope.

Vzhľadom na tvrdý konkurenčný boj, veľké množstvo dovezených potravín a neľahkú situáciu v oblasti poľnohospodárstva si uvedomujeme dôležitosť tvorby pridanej hodnoty vo forme prvotriednej, ekologicky nezávadnej produkcie, pestovania atraktívnych, nových odrôd. Naším cieľom je vypestovať produkty, ktoré majú nadpriemernú kvalitu a dokážu konkurovať domácim aj zahraničným výrobkom.